Archiv novinek 2008/09

11.3. Zpráva o úspěšném MS 2009 od Richarda Klecha. Přidány další fotky.

8.3. České žen mají bronz !!!!!!!
Štafetové klání na MS LOB završily naše ženy skvělým medailovým úspěchem.Na prvním úseku roztrhala závodní pole skvělým nástupem v závěrečném stoupání Helena Randáková a předávala jako první před Ruskou a Švédkou, 3 minuty před Finkou. Na druhém úseku statečně bojovala bojovala Simona Karochová a přivezla štafetu na druhém místě za Švédkami a dvě minuty před před Ruskami a Finkami. Finišmanka naší trojice Barbora Chudíková měla před sebou nelehký úkol – bojovat proti dotírající dvojicí a pokusit se stáhnout vedoucí Švédky. Barča bojuje,stahuje, chybuje a v závěru opět uhájí medailovou pozici pro naše barvy – třetí místo je doma !!!!!!!!!!!!
V závodě mužů solidně rozjel závod Jiří Bouchal a dovezl nevelkou ztrátu na favority.Na druhém úseku se startovní pole natahuje a Jakub Škoda přiváží štafetu na pátém místě.Výborným finišem Jan Lauerman uhájil páté místo, přiblížil se na dohled čtvrtým Norům a bezpečně odrazil dotírající Švýcary.
Závod proběhl za krásného slunečného větrného počasí na novém velmi pomalém sněhu,což značně komplikovalo práci servismenských týmů.Nezřídka byly k vidění scény pohybu klasickou technikou na přefoukaném sněhu !!!

5.3. Po vicemistrovi Evropy přichází vícemistryně světa!
Skvělého úspěchu dosáhla Barbora Chudíková na MS LOB v japonském středisku Rusutsu na ostrově Hokkaido. Závod na klasické trati s hromadným startem probíhal v režii českých závodnic a nejlépe bojovala Barča,která se od začátku pohybovala ve vedoucí skupině. Záda jí kryla Helena Randáková. Na čele další skupiny se objevily Simona Karochová s Hanou Hančíkovou. Podle hlášení z radiokontrol v lese jsme věděli, že vede Ruska Kravčenko a kousek za ní jede Barča. Na diváckém průjezdu těsně před cílem Barča drží druhé místo a odolává útoku dotírající Švédky.Lyže jedou výborně a tak může naše závodnice s menším náskokem finišovat pro lehce překvapivé stříbro !!! Výborným závěrem se dostává na páté místo Helča Randáková a potvrzuje veleúspěšný den českého lyžařského OB.
V závodě mužů obsadil Honza Lauerman solidní 13. místo,když se o první desítku připravil chybou v závěrečné pasáži náročné 26 km dlouhé trati. Tady jsou první fotky.

17.2. V pondělí 23.2. odpoledne odlétá RD LOB z Vídně do Japonska. Úvodní týden proběhne aklimatizační soustředění, první závod (sprint) se jede ve středu 4.3. Ve čtvrtek následuje long s hromadným startem, po dni volna se v sobotu 7.3. jede middle a program MS končí v neděli štafetami. Všechny potřebné informace jsou na webu MS.

Byla uzavřena nominace na Mistrovství světa dospělých, které se koná počátkem března v Japonsku. Nominováni byli:
muži: Lauerman Jan, Bouchal Jiří, Škoda Jakub, Drobník Michal, náhradník Laciga Radek
ženy: Randáková Helena, Chudíková Barbora, Hančíková Hana, Karochová Simona, náhradnice Stehnová Zuzana.
Ondřej Vodrážka se bohužel ze zdravotních důvodů MS nemůže zúčastnit, neboť doléčuje zlomeninu nohy, kterou utrpěl při závěrečné etapě Ski-O Tour ve Švýcarsku.

19.1. Podrobné hodnocení Ski-O Tour pohledem Richarda Klecha je zde a tady jsou fotky (+ fotky Milana Venhody z Rakouska).

5.1. V sobotu začíná 8-denní Ski-O Tour, během které proběhne 6 závodů, po dvou v Rakousku (Abtenau-Postalm), Itálii (Ossana) a Švýcarsku (Stalden u Sarnenu). Program je tady. Reprezentace LOB odjíždí v pátek do Rakouska v sestavě 5 žen (Chudíková, Hančíková, Karochová, Randáková, Stehnová) a 8 mužů (Bouchal, Drobník, Kodeda, Laciga, Lauerman, Škoda, Váňa, Vodrážka + Klech). Všechny potřebné informace jsou na webu Ski-O Tour, včetně Bulletinu 3.

16.12. Od středy do neděle jsme byli na soustředění na Pradědu. Tady je pár fotek.

V pátek proběhlo v Prostějove vyhlášení ankety o nejlepšího lyžařského orientačního běžce. Podle očekávání vyhrál letošní vicemistr Evropy Ondra Vodrážka, na druhém místě byl vyhlášen Honza Lauerman a jako třetí byla oceněna Hanka Hančíková. Ta navíc vyhrála tituly nejlepšího juniora LOB a MTBO.

4.12. Minulý týden proběhlo první soustředění letošní sezony na sněhu na Mísečkách zaměřené na objemovou přípravu a sílu. Příští týden od středy do neděle (10.-14.12.) následuje další VT, tentokrát na Pradědu. Jeho součástí je účast na vyhlášení nejlepších orientačních sportovců za rok 2008 v pátek večer v Prostějově (tady je pozvánka).
Aktualizována záložka odkazy – jsou tam zajímavé zahraniční ski-o-weby.
Nová směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu.

5.11. Byla zveřejněna nominační kritéria na MS LOB v Japonsku.

20.10. Aktualizován plán akcí na zimu 2008/09 a složení RD LOB ’09 (menu vlevo).

19.10. Tento víkend proběhlo v Jablonci tradiční testování RD LOB. Tady jsou fotky a výsledky (včetně výsledků od roku 2005).

8.9. Byl zprovozněn web Ski-O Tour 2009 (9.-18. ledna) – Rakousko, Itálie, Švýcarsko.

10.8. Předběžná termínovka akcí na následující lobařskou sezonu:
17.-19.10.2008 testy Jablonec
22.-30.11.2008 VT Horní Mísečky
prosinec 2008 VT Jeseníky
9.-18.1. 2009 SKI-O-TOUR AUT, ITA, SUI
24.2.- 9.3.2009 MS LOB JAP

4.8. Poslední dva víkendy a týden mezi nimi proběhlo soustředění RD LOB. Vše začalo na Bike Adventure, kde jsme se mezi víc jak tisícem závodníků rozhodně neztratili. V mužích skončili hned 3 kluci z mančaftu na bedně – Vánís s Mlátilem na druhém místě a Vodr s Honzou „Globusem“ Beránkem (všichni z Plzeňské smršti) o pouhé 2 body na 3. fleku. V ženách Helča Randáková s Janou Bloudkovou (Bike Tunel Team) vybojovaly 2. místo.
V neděli jsme se přesunuli na Zadov a následoval týden dvoufázového tréninku (kolo, kolce, běh) v šumavských kopcích. V sobotu jsme se zúčastnili Šumavského MTB maratonu (42km) a opět o nás bylo slyšet – muži nad 30 let: 1. Lauič, 2. Vodr; muži 20-30 let: 5. Dram, 6. Vánís, 7. Mlátil, 12. Kuba Škoda; ženy nad 30 let: 7. Helča, 9. Barča. Navíc v soutěži týmů Lauič, Vodr a Kuba obsadili 2. místo a Dram, Vánís a Mlátil 3. místo. Tady je Richova zpráva o VT a u Mlátila na webu pár fotek ze Zadova.

23.5. Na webu MS 2009 v Japonsku se objevil bulletin 2 a stará mapa části závodního prostoru. MS se koná v termínu 3.-8. března 2009, centrum je na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaido v Rusutsu (70km jižně od Sapora). Tady je odkaz na letecký snímek zakázaného prostoru, centrum-Rusutsu hotel je v západní části (u kulatého parkoviště). Prostor závodů je částečně na golfovém hřišti, částečně v lese.

16.4. Složení RD LOB na sezónu 2008/2009:
ženy: skupina A: Hančíková Hana, Randáková Helena
skupina B: Stehnová Zuzana, Karochová Simona, Chudíková Barbora, Böhmová Eva
muži: skupina A: Bouchal Jiří, Lauerman Jan, Vodrážka Ondřej
skupina B: Drobník Michal, Laciga Radek, Kodeda Štěpán, Tomeček Lubomír, Škoda Jakub, Váňa Lukáš

Plán akcí na nejbližší měsíce:
1. VT 1.-6.7. 2008 Zvůle (při OB Česká Kanada)
2. VT 27.7.-3.8. 2008 Šumava (přesun po BA)
3. testy STP Jablonec 17.-19.10.2008

pokyny pro jednotlivé akce:
ad 1. vzhledem k financím se přihlašujete na závody sami – nejlevnější je to do 30.4.2008, ubytování každý sám (kemp ???) dopoledne závody, odpoledne kola
ad2. po BA (Brdy ???) přesun na Šumavu, tady běh, kolo, kol.lyže. Ubytování + jídlo hrazeno
ad3. tradiční testování tentokrát povinné pro všechny !!!!