Archiv novinek 2007/08

12.3. Několik fotek z middlu od pořadatelů.
8.3. Poslední závod letošního SP byl na pořadu dne 8.3. 2008 – Mezinárodní den žen. Jel se midl a rozhodovalo se o konečném postavení v celkovém hodnocení SP. V mužích bylo jasno už před startem – vyhraje Erik Rost, druhý skončí Peter Arnesson. Oba dva ze SWE. O třetí místo si to rozdají Lamov (RUS), Tunis (Fin), možná Urpalainen (FIN). V ženách se o celkové vítězce rozhodne právě v dnešním závodě mezi dvěma sokyněmi. Buď asketická Vlasova (RUS) a nebo nafoukaná Antila (FIN).
Vodr byl před závodem 7., ztráta na pátého 20 bodů, náskok na desátého 18 bodů. Vše otevřené. Mlátil na 31. místě shodně s Hohlem (SUI).
V závodě se nejlépe vedlo Arnessonovi, který vyhrál o 14 sekund před nejstarším závodníkem (35) startovního pole Khrenikovem (RUS).Pozn.: pak už je hned Lauič. Dalších 21 sekund zpět byl další z mladých Rusů Barchukov. A pak už to bylo pěkně nasekaný, Vodr ztratil dalších 10 sekund a dělil se o páté místo. Mlátil se opět vešel do první dvacítky, když byl dojet Khrenikovem (nutno podotknout, že asi tak 30 metrů před cílem).
V celkovém hodnocení SP bylo pořadí takovéto: 1. Rost, 2. Arnesson, 3. Lamov 4. Tunis, 5. Urpalainen. Vodr nakonec vybojoval velkou bednu za 6. flek (možná historicky nejlepší), Lauič i přes neúčast v posledních závodech 23., Mlátil nakonec 32., Tomíno 64., Kládin 65., Droda 66., Vanis 67. Pěkně se nám chlapci poskládali. Celkem bodovalo 69 borců a dalších 42 nebodovalo vůbec.
V ženách nakonec po dnešním vítězství vyhrála Vlasova, 2. Antila, 3. Shevcenko Naše holky ještě nemáme spočítaný, ale bohužel budou asi pravděpodobně celkem jistě předstiženy armádou Kazašek, které zde v domácích terénech „řádily“ a díky nízkému počtu závodnic braly nehorázné body.
Tady je druhá část fotek z Kazachstánu.

6.3. Dnes jsme jeli 3-kolový long a byl to long jak má být. Přišla obleva, takže to pěkně změklo a moc to neodjíždělo, 32 kontrol, 27,5km a 805m převýšení. V kopcích v čárkách se nepříjemně bořily hole. Nakonec se to pro vítěze Erika Rosta (SWE) protáhlo na 102´, 2. byl Andrej Lamov (RUS) a bronz vybojoval Eda Khrenikov, i když zlomil hůl a vracením se pro novou ztratil 4′! Vodr jel od začátku v kontaktu s čelem, v závěru ale vyrobil chybku a bylo z toho nakonec opět 9. místo. Mlátil ve finiši s Arsenem Zhuravelem (UKR) vybojoval 20. místo. Výsledky.
Včera jsme jeli sprint, bylo to mapově náročné a rychlé, protože se jelo ve spodní rovinatější části prostoru. Vyhrál Fin Matti Keskinarkaus, druhý dofinišoval se ztrátou 0,3 vteřiny Eduard Khrenikov (RUS), třetí Andrej Lamov měl ztrátu 6 vteřin. Prvních 7 závodníků bylo v 11 vteřinách. Rozhodovaly zdánlivě vyrovnané volby postupu, na kterých se dalo chytit až 20 vteřin. To se nám oběma taky podařilo, a to hned na jedničku, Vodr nakonec dojel 9. a Mlátil 23.(tomu ještě na šestku). Tady jsou výsledky.
Odpoledne následovalo zahájení ve velkém stylu na náměstí Ridder City (cca 60 tisíc), na které se přišlo podívat několik tisíc lidí!!! To jsme ještě nezažili. Program byl taky dost zajímavý, ne nuda jako vždy. Vyvrcholilo to tradičním kazašským „rugbym“ na koních, při kterém se ale místo s míčem hrálo s mršinou zvířete (prej představuje boží tělo). Pak ještě Vodr šel na recepci k místnímu starostovi do jurty. Celkem to tady dost propagují, u všeho je kazašská televize a u silnic billboardy s reklamou na finále SP. A v cíli se člověk nemůže dostat z hloučku dětí, který se chtějí všichni a po jednom s každým závodníkem vyfotit, i když je třeba 20., a vůbec nechápou, že je člověk po dvouhodinovým longu totálně prošitej a sotva stojí:). Tady jsou fotky.

4.3. Po cca 27 hodinách cestování jsme včera odpoledne konečně dorazili do Ridder City v Kazachstánu. Dnes jsme absolvovali model a zítra jedeme první závod, sprint. Oba startujeme před 11. hodinou dopoledne místního času, tady jsou online výsledy pro případ, že by někdo vstával tak brzo a chtěl se podívat (v ČR posun -5 hodin).

28.2. V neděli odlétá Ondra Vodrážka s Jiřím Bouchalem na závěrečnou sérii letošního SP LOB, která se koná v kazašském Ridder City. Ve středu 5.3. se jede sprint, ve čtvrtek 6.3. long s hromadným startem, v pátek je den volna a v sobotu 8.3. middle. Nedělních štafet se nezúčastníme, jelikož jsme jen dva. Ondra Vodr je v průběžném pořadí SP zatím 7. a ztráta na 3. místo není nedostižná. Stránky závodu zatím nejsou zrovna překypující informacemi, ale výsledky, fotky a mapy by se tam objevovat měly.

20.2. Spolu s českou výpravou byl na JMS a SP v Bulharsku také dvoučlenný televizní štáb ČT. Třicetiminutový dokument z celé akce pod názvem „MSJ v LOB“, bude odvysílán dne 23.2 v 17,55 na ČT 4., reprízován pak 24.2 ve 2,45 a v 7,45 rovněž na ČT 4.

17.2. Bulharsko, Dospat: Na dnešním middlu dojel Vodr na 11. místě poté, co nechal na jedné kontrole 2 minuty a zvolil dva špatné postupy. Lauič vybojoval 20. místo. Podmínky byly drsné, teplota -15 stupňů a vítr asi 50 km/h. V průběžném pořadí SP po Bulharsku je Vodr na 7. místě a Lauič 20. Finále SP se bude konat na začátku března v Kazachstánu.

15.2. Klasikou s hromadným startem pokračovalo dnes JMS a SP. Hanka Hančíková obsadila v juniorkách výborné 4. místo, na medaili jí chybělo pouhých 19 vteřin. V mužích zajel letos svůj nejlepší výsledek ve SP Lauič, když dojel na 10. místě se ztrátou 3:40 na vítězného Erika Rosta. Vodr dojel 20. Zítra je den volna, v neděli pokračuje program middlem.
Hanka Hančíková se stala juniorskou mistryní světa ve sprintu a obhájila tak svůj loňský titul. Zvítězila s obrovským náskokem jedné minuty. Ondra Vodrážka v pokračování SP ve sprintu dofinišoval i přes špatnou volbu na třetí kontrolu na výborném 9. místě, Lauič skončil 27. Zvítězil Erik Rost (SWE) před Staffanem Tunisem (FIN) a Andreyem Gruzděvem (RUS). Výsledky jsou tady. Dnes se jede long s hromadným startem, na webu je možné sledovat online výsledky.

10.2. V úterý odlétá Ondra Vodrážka s Honzou Lauermanem do bulharského Dospatu (Rodopy) na další kolo SP. Složení závodů je následující:
čtvtek 14.2 sprint
pátek 15.2. long hromadný start
neděle 17.2. middle
pondělí 18.2. štafety
Stránky závodů se všemi potřebnými informacemi jsou tady.

3.2. Pozdě, ale přece! Galerie s fotkami z ME ve Švýcarsku od Milana Venhody.

28.1. Hodnocení ME ve Švýcarsku z pohledu Richarda Klecha je tady. Na webu ME jsou kromě výsledků také mapy ze všech závodů.

20.1. Včerejšími štafetami skončilo ME ve Švýcarsku. Obě naše štafety ve složení Randáková, Stehnová, Hančíková a Bouchal, Lauerman, Vodrážka vybojovaly v redukovaném pořadí 5. místo. V ženách vyhrály Finky před Ruskami a Švédkami, v mužích zvítězili Švédi před Finskem a Norskem. Rusko na 4. místě zůstalo v mužích bez medaile, na doma výborně jezdící Švýcary zbylo 6. místo.
ME bylo zároveň druhým kolem letošního světového poháru. Vodr se výbornými výsledky posunul na průběžné třetí místo za Švédy Arnessona a Rosta, Lauič je 17., Mlátil 33., Tomíno 43. a Kládin 46. V ženách vede Ruska Tatiana Vlasova, Hanka je 17., Helča 22. a Zuzka 26. Pořadí SP je na stránkách IOF.

18.1. Na dnešním middlu na ME vybojoval Ondra Vodrážka historicky první stříbrnou medaili z individuálního závodu na seniorské světové akci LOB. V cíli zaostal za vítězným Rusem Gruzděvem o 12 vteřin, na 3. místě se dalších 12 vteřin za Vodrem srovnali Švédi Rost a Löfgren. Lauič dofinišoval na výborném 17. místě, Mlátil 28., Tomíno 33., Kládin 45. V ženách již potřetí vyhrála Ruska Tatiana Vlasova, naše holky dojely všechny ve 3. desítce: Helča 23., Zuzka 25., Hanka 26. Výsledky i s mezičasy jsou na stránce šampionátu. A jak Vodr hodnotí svůj dnešní životní úspěch si můžete přečíst tady.

16.1. Tady najdete výsledky z dnešní náročné klasiky. A o tom, že to dneska fakt nebylo zadarmo, si můžete přečíst ve vyčerpávajícím článku od Vodra.

15.1. Dnes jsme jeli první závod na ME – sprint. Trať byla fyzicky (nadmořská výška 1700m) a mapově náročná, na měkkém podkladu se dost bořily hole. Ačkoliv sprint není naše nejsilnější disciplína, Vodr zajel v konkurenci 72 borců výborné 4. místo, pouhé 3 vteřiny ho dělily od bronzu. Vyhrál Thomas Löfgren (SWE), 2. Matti Keskinarkaus (FIN), 3. Peter Arnesson (SWE). Lauič zajel taky pěkně, ztráta necelá minuta a 16. místo. Mlátil byl se svým výkonem v cíli spokojen, s celkovým 30. místem pak už méně. Tomíno skončil 32., Kládin poté, co utrhl na jedničce poutko a následně vyrobil několik chyb, dokončil na 59. místě. V ženách vyhrála rozdílem třídy Tatiana Vlasova, 2.-3. Tatiana Kozlova (obě RUS) a Liisa Anttila (FIN). Z našich holek zajela nejlépe Hanka na 19. místě, Helča po více jak minutové chybě na jedničku skončila 23. a Zuzka 26. Výsledky sprintu a mezičasy jsou tady. Zítra následuje klasika s hromadným startem.

Vodrovo hodnocení: Výsledek hodnotím pozitivně, protože ve sprintu je to moje nejlepší umístění. A taky jsem vyrovnal Peciše na sprintu z Francie 92. Long a middle bývávají pro mě silnější disciplíny, tak uvidíme. Hned zítra klasika s hromadným startem, uvidíme jak se na dlouhým závodě projeví nadmořská výška. I když v tomto směru bych měl být v mírné výhodě, protože jsem minulý týden pobýval v St. Catarině v Itálii, a to je taky 1700 nad mořem. A to jsem se několikrát za den dostal až do 2880 m n. m. V takové výšce v podstatě stačí jenom tak zevlovat a je to stejný, jako kdybych v Čechách točil jako vzteklej. Takže jsem tam jenom tak postával a vozil se z kopce dolů na tlustejch prknech – Blizard SXP – R 14 m. Docela dobrý obřačky, na můj agresivní styl jízdy trochu měkký, ale jelikož byl čerstvý prašan, tak mi to zas tak nevadilo, navíc jsem přece jen jezdil opatrně, abych se před ME nějak nezranil nebo přespříliš nevyčerpal. A ty sjezdy se tady budou ještě hodit…

11.1. V neděli odjíždíme do švýcarského S-chanfu na ME a SP v LOB. Program je následující:

úterý 15.1. sprint
středa 16.1. klasika hromadně
pátek 18.1. middle
sobota 19.1. štafety

Na této stránce najdete vše podstatné o závodech – startovky, on-line výsledky (i z radio kontrol v lese), mezičasy, mapy, fotky, komentáře. Pokud budeme mít přístup na internet, pokusíme se aktualizovat i tento web.

8.1. Zdůvodnění nominace na ME ve Švýcarku.

7.1. Na ME LOB ve Švýcarsku (14.-20.1.2008) byli nominováni tito závodníci:

ženy: Helena Randáková
Hana Hančíková
Zuzana Stehnová

muži: Jan Lauerman
Jiří Bouchal
Radek Laciga
Ondřej Vodrážka
Lubomír Tomeček

23.12. Hodnocení SP LOB ve švédském Idre očima Richarda Klecha je zde (včetně map), tady jsou fotky.

2.12. Počasí na severu se umoudřilo a taky jim tam konečně napadl nějaký sníh, takže ve středu v ranních hodinách odjíždíme do Švédska na JWOC 2009 camp a první kolo SP. Po trénincích ve čtvrtek a pátek pojedeme o víkendu přípravné závody v Orsa Grönklit- v sobotu 8.12. večer noční štafety a v neděli krátkou trať následovanou sprintem s handicapovým startem podle výsledků dopolední KT.
V pondělí následuje přesun do Idre na SP. Program je následující: úterý 11.12. middle s hromadným startem, čtvrtek 13.12. long (intervalový start), pátek 14.12. štafety. Výsledky budou na webu závodů.

2.12. Ondra Vodrážka byl v Prostějově vyhlášen nejlepším LOB závodníkem uplynulé sezony. Druhé místo obsadila Hanka Hančíková, třetí skončil Honza Lauerman.

8.11. Byla zveřejněna nominační kritéria na ME a 2. kolo SP ve švýcarském S-chanfu.

6.11. Informace o VT Švédsko a následném prvním kole Světového poháru:
kluci: Ondra, Mlátil, Luke, Droda, Kládin, Lauič
holky: Hanka, Helena, Zuzka
servis:Richo
– odjezd plánuji v noci ze 4 na 5.12.2007 (út/st),nocleh v Haldenu a pak dojetí do Orsa Grönklit, dále tréninky a závody dle bulletinu 3,
návrat cca v neděli 16.12.2007 – asi nonstop cestou. Richo

22.10. O víkendu proběhlo testování v Jablonci. Počasí nám moc nepřálo – přes noc sněžilo, přes den pršelo, takže podmínky nebyly právě příjemné. Tady jsou výsledky (pro srovnání i z minulých let) a tady fotky.

16.10. Informace o testech: ubytování je domluveno v pátek od 19 hod na Břízkách dole u přehrady, sraz do 20 hod !!!!!!!!!
spí se na postelích s povlečením,je k dispozici kuchyňka, společné jídlo – sobota oběd+večeře, neděle oběd
vybavení: věci na kros +kopce + kolečkové lyže na soupaže, teplé oblečení

27.7. Přidány fotky ze soustředění, které proběhlo tento týden ve Vrbně.
25.7. Byl aktualizován plán akcí RD LOB na sezónu 2007/2008. Nyní probíhá objemová příprava na kole, kolečkových lyžích a v běhu ve Vrbně pod Pradědem. V říjnu je na programu tradiční testování v Jablonci, v listopadu se pojede na VT na první sníh (podle toho kde bude). V polovině prosince je již první kolo SP ve švédském Idre, kterému předchází několikadenní tréninkový kemp v Orsa Grönklitt. V polovině ledna proběhne ME a druhé kolo SP ve švýcarském S-Chanfu (bylo tam JWOC 2005). Na třetí kolo SP a zároveň JWOC v Bulharsku se nechystáme, pravděpodobně se pojede na začátku března do Kazachstánu na finále SP.

16.5. Složení repre na sezonu 2007/2008:
muži: Vodrážka Ondřej, Bouchal Jiří, Laciga Radek, Váňa Lukáš, Drobník Michal
ženy: Stehnová Zuzana, Hančíková Hana, Randáková Helena

Akce RD LOB 2007/08

Plán akcí RD LOB na sezonu 2007/08:

22.-29.7.2007 VT Vrbno běh, kolo, kol.lyže
19.-21.10.2007 testy STP Jablonec kopce,soupaže,kros
listopad 2007 VT lyže objemová příprava
10.-14.12.2007 SP Švédsko
14.21.1. 2008 ME Švýcarsko
3.-9.3.2008 SP Kazachstán

Share

Leave a reply

Your email address will not be published.