Ženy i muži pátí ve štafetách

by mlatil 0 Comments

Dnes byly na programu ME v Sumy štafety. Problém s pořadateli dobře tajenou změnou odjezdů autobusů jsme museli operativně řešit pomocí taxíků. Teploty se přehouply přes nulu a v centru závodu se na nás těšil mokrý sníh vhodný spíš na sněhuláky, než na lyžování. Opět nás čekaly sjezdy, při kterých tuhla krev v žilách, dech beroucí výjezdy/výběhy a síť stop hustá jako pavučina. Obě české dospělácké štafety předvedly v průměru vyrovnaný výkon a jejich finišmani dojeli pro pátá místa v redukovaném pořadí.

V ženách zářila na prvním úseku Helča, která dojela na slibném prvním místě. Za Helčou se v nevelkých rozestupech seřadili štafety Finska (2), Ruska (1), Finska (1), Švédska, Ruska (2) a Norska. Sedmá Norská štafeta ztrácela jen necelé dvě minuty. Simča se neztratila a bojovala, ale předjelo ji 5 štafet a předávala na 6. místě. Hanka na třetím úseku podržela umístění a holky si dojeli pro 5. místo v redukovaném pořadí. Vyhrála štafeta Ruska (Kozlova, Tomilova, Malchikova), stříbrné medaile získaly Norky (Hellberg, Rognstadt, Benjaminsen) a bronz putuje do Švédska (Olsson, Richardsson, Engstrom)

Mužskou štafetu rozjel Dram spíše hůř, než líp, když předával Kládinovi na 12. místě. Kládin potvrdil bezchybné a jisté výkony, na které jsme si u něj za toto mistrovství zvykli a předal Mlátilovi na 9. pozici. Mlátil vyjel sice stíhán Pobaltím, ale na dohled za švédským béčkem. Mladého švéda přejel cestou na jedničku a na první kontrole předjížděl Švícara Spoerryho, kterému po velké chybě (zdaleka ne poslední) zmizel typický úsměv. Nakonec z toho bylo 7. místo v neredukovaném pořadí a 5. místo v redukovaném pořadí. Zvítězila štafeta Finska (Keskinarkaus, Tunis, Taivainen), druhá dojela štafeta Norska (Saetra, Moholdt, Kvale) a třetí medailovou pozici obsadila štafeta Švédska (Sjolander, Hammarberg, Rost).