Červnové testy ve znamení traťových rekordů

by Petr 0 Comments

Předposlední červnový víkend patřil tradičně testování členů reprezentace v Jablonci nad Nisou na Kolečku v Břízkách. V pátek se běželo 1500 m na dráze, večer byl meeting k aktuální sezoně. Sobota patřila kolečkovým lyžím (muži testy absolvovali na reprezentační sadě kolečkových lyží stejně jako od roku 2018, pro ženy byla pořízena sada nová) – dopoledne se jely soupaže a odpoledne KLOB-400. V neděli dopoledne program zakončily výběhy.

Dráhu vyhrál Mára Hasman (4:41) před Maty Zakouřilem a bratry Peňázovými, z žen byla nejrychlejší Markéta Kodejšová (5:22). Soupaže vyhrál Maty před Márou H., v historickém pořadí to bylo 7. a 11. místo. V ženách pokořila o minutu a čtvrt traťový rekord Terka Pecková. KLOB-400 tentokrát bez chyby nikdo nezvládl. Vyhrála TerkaMára H. o 4 vteřiny před Márou Štěrbou. Ve výbězích o čtyři vteřiny posunul vlastní traťový rekord Pepa Nagy, druhý skončil Mára H. Markéta doběhla vteřinu za traťovým rekordem. Parametry jednotlivých testovacích úseků a okruhů včetně výsledků najdete v sekci dokumenty. Jsou zde uvedeny i časy z let minulých. Videa ze soboty najdete v repregalerii.