Hanka 4. na longu

by mlatil 0 Comments

V posledním závodě ME (klasika) zajela Hanka Hančíková nejlepší výsledek celého týdne – výborné 4. místo, něco přes minutu od medaile a necelé dvě minuty za vítěznou Ruskou Polinou Malchikovou. Simona dojela na pěkném 16. místě, Kristýna 23. a Helča, které se tentokrát mapově nezadařilo, skončila po velké chybě 26.

V mužích vyhrál Fin Staffan Tunis a získal tak třetí zlato na letošním ME. Mlátil hned v úvodu prvního kola zlomil hůlku a přes nejkratší farsty se do výměny propadl hodně dozadu. Postupně se dotahoval dopředu, ale na lepší než 26. místo se ztrátou 10 minut to nestačilo. Kousek za ním dojeli na 30. a 31. místě Škodík a Dram, Kládin o další dvě minuty zpět na 35. místě s ulomeným košíkem.

V noci a během závodu padal sníh s deštěm, v lese byla mokrý těžký sníh a neprojetá vata. Do toho prudké výjezdy a sjezdy, spousta pádů a zlomemých lyží a holí. Drsná klasika přes 25km, v mužích na 107 minut i přesto, že to pořadatelé na poslední chvíli zkracovali kvůli podmínkám.

Tady je pár fotek z vyhlášení a mapy (dají se stáhnout ve větším rozlišení pod volbou „Options“ dole). Pro pobavení je tady švédské video ze zahájení.

Share

Leave a reply

Your email address will not be published.