Lenka Mechlová po zásluze vyhrává anketu o nejlepšího závodníka LOB 2020!

by Petr 0 Comments

Výsledky ankety o nejlepší lyžařské orientační běžce minulé sezony jsou již nějaký ten pátek známy, nicméně epidemická situace zatím nedovolila tyto oceněné osobnosti LOB slavnostně vyhlásit. Dvakrát po sobě medaile ze štafet na juniorském MS, deset let pauza a velkolepý návrat na tři sezony v dospělých – to je příběh vítězky letošní ankety, Lenky Mechlové. Po dvou druhých místech si tentokrát již zajistila vítězství díky zisku individuálního diplomu z ME pro Česko po 4 letech – 5. místo na klasické trati na ME/SP v ruském Chanty-Mansijsku byl famózní výkon. Druhý den navíc s Petrou Hančovou a Kateřinou Neumannovou vybojovala štafetové 4. místo, což je spolu s bramborou z Rumunska a Finska české maximum v tomto závodě na ME. Druhé místo patřilo Jakubu Škodovi, v Chanty-Mansijsku se na klasické trati blýskl 10. místem a s Petrem Horvátem a Radkem Lacigou přidal ze štafet na ME rovněž 4. místo, rovněž vedle brambory z Ruska a Lotyšska české maximum v tomto závodě! Třetí skončila loňská vítězka ankety Petra Hančová, když na klasické trati na ME brala 9. místo. V juniorech předvedl hattrick Jan Hašek, opět na MSJ ve Švédsku, tentokrát v Umeå, vybojoval 6. místo, pro změnu na klasické trati. Existují jen dva lepší české individuální výsledky na MSJ v M20. Druhá skončila Anežka Hlaváčová, na MSJ získala dvě 10. místa – na klasické trati a ve sprintu. Třetí místo patřilo Josefovi Nagymu. Vítězství v dorostu připadlo úřadujícímu dorosteneckému mistru Evropy ve sprintu, Matyáši Štreglovi. Laťka není úplně nízko, ale budeme se snažit přivézt tuto sezonu ještě lepší výsledky!