MS Kazachstán – sprint

První závod a hned ten nejkratší, nejrychlejší a pro mě osobně asi jeden z nejhezčích závodů, co jsem kdy jel. Ale od začátku…

Ráno jsme opět chtěli jet půjčenými auty a mít více času před startem, kaučové jeli hodinu před námi servisáckým busem a když jsme nasedali, volali nám, že je po cestě havárka a že stojí v koloně. Náš věrný a občas i trošku dotírající překladatel Anton (každý tým nafasoval člověka, aby se o ně staral) nám řekl, že lepší a bezpečnější bude jet pořadatelským autobusem, tak jsme nasedli a nečekaně zkejsli taky na dlouho v koloně, ale Kládin pustil Top Gear, tak to celkem uteklo.

Start byl sice posunut o hodinu kvůli koloně, času však bylo málo. Rychle jsme vytestovali lyže a předali servisákovi Radkovi k dalšímu urychlení a pak se postupně vydávali na trať.

Velmi hustě najetá síť dobře připravených stop, nutnost každý okamžik vědět, kde člověk právě je a kam pojede za následující minimálně dvě křižovatky, a přitom co nejrychleji soupažit a každou chvíli zatáčet. Bohužel dnes nikdo z nás nedostal GPS krabičku na záda (nefungovaly jim všechny tak na náš nezbyly, snad další dny budou), nejsme tedy na GPS trackingu, na kterém jsou vidět tratě – kluci , holky.

Naše výsledky nejsou moc oslnivé, ale odpovídají našim možnostem. Minimálním chybám se nevyhnul nikdo, někdo se dopustil i nějakých větších, na seveřany a Rusy to nestačí, z ostatních zemí nás mnoho lidí neporazilo. Jako obvykle no. Zítra nás čeká middle s velkým převýšením a kamerováním při průjezdu ze skůtru do místní televize, takže budeme zase slavní!

Víc fanděte!

Share

Leave a reply

Your email address will not be published.