Petr Horvát vítězem ankety o nejlepšího závodníka LOB 2023

by Petr 0 Comments

Výsledky ankety o nejlepší lyžařské orientační běžce roku 2023 byly slavnostně vyhlášeny poslední listopadovou sobotu na O-víkendu v Brně společně s dalšími nejlepšími o-sportovci. Nejvíce hlasů obdržel Petr Horvát. Do SP vstoupil 8. místem a v následujících 8 závodech skončil 7krát v nejlepší dvacítce, což mu ve SP vyneslo celkové 16. místo. Druhé místo obsadila Anežka Hlaváčová. Do sezony SP překvapivě vstoupila 8., 6. a 8. místem (3., 2. a 2. v U23), přidala čtyři umístění v nejlepší dvacítce a celkově ve SP skončila na 11. místě (4. v U23). Na MS do 23 let ve sprintu skončila pátá. Třetí skončil Josef Nagy. Ve SP zaznamenal tři skvělé výsledky (10., 11. a 12. místo) a na MS do 23 let na krátké trati skončil pátý. Nejlepším juniorem se po zásluze opět stal Marek Štěrba, na MS juniorů v Lotyšsku vybojoval třetí (sprint), čtvrté (hromaďák) a páté (štafety) místo. Sprint zajel skvěle i v Norsku, kde mu patřilo 15. místo v pořadí SP a 6. místo v pořadí MS do 23 let. Jako druhá byla oceněna Michaela Srbová, na MSJ na klasické trati s hromadným startem skončila čtvrtá. Třetí místo obsadila Tereza Pecková (7. a 9. místo na MSJ). Nejlepší v dorostu byl dle odborných hodnotitelů Filip Mairich. Na MED finišoval pro bronz na klasické trati s hromadným startem a pro stříbro ve štafetách.