Petra Fiala vyhrála anketu o nejlepšího závodníka LOB 2021

by Petr 0 Comments

Výsledky ankety o nejlepší lyžařské orientační běžce minulé sezony jsou již nějaký ten pátek známy, nicméně vzhledem ke zrušení plesu O-gala došlo na vyhlášení výsledků až nyní, při vyhlášení vítězů MČR na klasické trati na Rejvíze. Nejlepší z nás byla bezesporu Petra Fiala, když na MS v Estonsku předvedla tři stabilní výkony (tehdy ještě jako Petra Hančová) – 13., 14. a 15. místo korunované 6. místem ve smíšených sprintových štafetách. Vyhrála i oba domácí závody. Druhé místo patřilo stejně jako loni Jakubu Škodovi, který v Estonsku jel s Hančovou štafetu, v individuálních závodech MS skončil 17. a 22. a v Čechách skončil dvakrát druhý. Jako třetí byl vyhlášen Petr Horvát, který si z Estonska odvezl 16., 24. a 28. místo, na domácích závodech byl první a čtvrtý. Nejlepší juniorkou se po zásluze stala Anežka Hlaváčová, když v Estonsku vybojovala juniorský světový bronz na klasické trati s hromadným startem. Na stupních ji stejně jako Petru doprovodili dva pánové – druhý Vojtěch Peňáz a třetí Matyáš Štregl, kteří na MSJ s Radkem Peňázem vybojovali 4. místo ve štafetě. Nejlepší v dorostu byla Adéla Randáková, na MED v Estonsku kromě zlata ve štafetách získala 5. a 7. místo v individuálních startech.