Petra Fiala vyhrála anketu o nejlepšího závodníka LOB 2022

by Petr 0 Comments

Výsledky ankety o nejlepší lyžařské orientační běžce minulé sezony byly slavnostně vyhlášeny poslední listopadový pátek na O-víkendu v Chotěboři společně s dalšími nejlepšími o-sportovci. Nejlepší z nás byla stejně jako v minulé sezoně Petra Fiala, když na MS ve Finsku na krátké trati získala 8. místo. Na domácí scéně vyhrála ČP a 4 závody MČR (z toho dva akademické). Druhé místo obsadil Petr Horvát, 15. muž ve SP a vítěz ČP, a třetí skončil Radek Laciga, 25. ve SP a 17. na krátké trati na MS. Nejlepším juniorem se po zásluze stal Marek Štěrba, na MS juniorů ve Finsku vybojoval čtvrté a páté místo. Jako druhý byl vyhlášen Vojtěch Peňáz, který na MSJ na klasické trati dojel sedmý. Třetí místo obsadila vítězka ŽA Adéla Randáková. Nejlepší v dorostu byla Tereza Pecková, na MED ve Finsku se jako jediná probojovala třikrát do nejlepší desítky, dvě sedmá místa završila štafetová brambora.