Stříbrné ME ve Švýcarsku

by Petr 0 Comments

P1060580Všechny závody ME se odehrály v okolí takřka zcela nového (z prosince 2013) biatlonového areálu u městečka Lenz/Lentsch na východě Švýcarska ve výšce okolo 1400 m n. m. Vzhledem k tomu, že v lese nebylo moc sněhu, tak se závodilo hlavně na loukách (včetně místního golfového hřiště). Prostor nebyl velký, ale pořadatelé ho na každý závod vždy mírně rozšířili (kromě sprintových štafet). Vyjma malého prostoru na úvod sprintu a krátké trati dominovaly plné stopy nad čárkama, na loukách se vcelku hodně fikalo.

Nejdříve se jel sprint, byl to vcelku rychlý závod, nejtěžší bylo ustát začátek a pak to chtělo přidat. Zadařilo se Hance, které na 8. místě chybělo jen 10 vteřin na medaili. Nejlepší z kluků byl 27. Kuba.

Poté byl na řadě long s hromadným startem, vzhledem ke sněhovým podmínkám ho pořadatelé o něco zkrátili. Hanka se pohybovala na čele závodu, zvládla volbu na předsběrku a všechny kromě Rusky Tatyany Oboriny předjela, skvěle zvládla i finiš se Švédkou Josefine Engstrom, a tak se stala vice-mistryní Evropy! Simča a Johanka finišovaly na 24. a 25. místě, z kluků nejlíp 30. Mlátil.

Po klasice se jel sprint smíšených dvojic. Byl to třetí (a poslední) závod v řadě, kdy se do nás opíralo silné alpské slunko. Z našich dopadli nejlépe Hanka se Škodíkem na redukovaném 7. místě.

Po dni volna následoval middle. Hanka neměla svůj den a po řadě chybiček a stupňující se únavě skončila na 16. místě. Zato Simča se 22. místem přiblížila TOP 20, z kluků zajel celkem slušně 23. Kuba i 25. Mlátil.

Šampionát uzavřely štafety, kluci na prvních pět týmů nestačili, kolem nás byli Lotyši i Estonci, nakonec jsme stačili jen na Estonce a bylo z toho 7. místo. Holky na tom byly podobně, tradiční silná TOP4 byla daleko, Hanka na posledním úseku předjela Švýcarky, ale na Estonky to už nestačilo, a tak z toho bylo 6. místo, velká bedna na závěr.

Následuje dvoutýdenní prostor pro ladění formy a míříme směr Norko bojovat na MS.