Vítězkou ankety o nejlepšího lyžařského orientačního běžce Petra Hančová

by Petr 0 Comments

Předposlední listopadovou sobotu proběhlo v Jablonci nad Nisou tradiční vyhlášení ankety o nejlepší orientační sportovce a ples O-gala. Nejúspěšnější z nás byla jednoznačně zvolena Petra Hančová, bronzová medailistka ze zimní univerziády. Na ME vybojovala 10. místo z krátké trati a na MS pak 13. místo ze sprintu. Snad nebude mít stejný osud jako poslední tři vítězná jména této ankety, která v následujících anketách zatím znovu nezazněla. Druhé místo obhájila Lenka Mechlová, která během své druhé sezony v dospělé reprezentaci získala hned tři umístění v TOP10 na ME (8. krátká a 8. klasika) i MS (10. krátká). Třetí místo patřilo Petru Horvátovi, když měl solidní individuální výsledky na ZSU (8. krátká), ME (11. krátká) i MS (14. sprint). Jestli mohlo být na této anketě něco překvapivé, tak obhájené prvenství v juniorech Janem Haškem to rozhodně nebylo. Ve sprintu na MSJ vybojoval 6. místo, což je historicky třetím nejlepším českým individuálním výsledkem na MSJ v M20. Druhé místo obsadil Ondřej Hlaváč, který dojel 12. na MSJ na klasické trati. Třetí skončila jeho sestra Anežka Hlaváčová, na sprintu na MSJ dojela na 19. místě. Vítězství ve velmi nepřehledné kategorii dorostu získal Lukáš Richtr, který měl na ME dorostu vyrovnané výkony – 12., 14. a 16. místo. Na sklonku zimy jsme si tak připomenuli sezonu s hromadou nádherných umístění, když se nám povedlo díky Petře po loňské pauze navázat na sérii čtyř medailových sezón.