Testy přinesly mnoho zajímavých výsledků

by Petr 1 Comment

Předposlední říjnový víkend patřil tradičnímu testování na Kolečku v Břízkách. Letošní ročník byl nevšední, testová baterie prošla po více než 20 letech radikální obměnou, sobotní program byl navíc letos nominační pro Zimní světovou univerziádu 2021. To zajistilo bohatou účast i mimo reprezentační tým (z týmu chyběla jen Šimková a Škoda). V pátek se běželo 1500 m na dráze. Sobota patřila kolečkovým lyžím. Soupaže se přesunuly na dopoledne, odpoledne se jela novinka kLOB-400. V neděli program zakončily výběhy, které se běžely na nové trase. Kros se neběžel. Přes víkend panovalo poměrně chladné počasí, v sobotu odpoledne bohužel i s přeháňkami. Soupaže absolvovali všichni na reprezentační sadě kolečkových lyží stejně jako od roku 2018.

A jak jsme dopadli? Na dráze si zaběhli nejlepší čas od premiéry tohoto testu v loňském červnu téměř všichni, vyhrál Horvát (4:25) před Nagym (4:30) a Vystavělem (4:31), v ženách byla nejlepší Fiala (5:19). V soupažích zajel i přes problémy s hrotem ve druhém úseku rekord trati Bartoš a s přehledem vyhrál, druhý byl těsně Horvát před Hlaváčem a Matušem. Zajímavostí je, že si všichni akademici podstatně polepšili oproti předchozím testům. V ženách vyhrála Fiala. KLOB-400 přinesl zajímavé zvraty, dost rozhodovaly chyby. Vyhrál jasně Nagy, druhý byl Vystavěl a třetí Průša těsně před Horvátem. V ženách vyhrála Hlaváčová, druhá skončila Fiala těsně před Firešovou. Výběhy vyhrál Nagy o více než minutu před Vystavělem. Třetí byl Horvát těsně před Bartošem. V ženách vyhrála Fiala.

Parametry jednotlivých testovacích úseků a okruhů včetně výsledků najdete v sekci dokumenty. Jsou zde uvedeny i časy z let minulých. Fotky a videa jsou zde.